سفارش آنلاین

قیمت شستشوی فرش ماشینی 

 

یکی از دغدغه های رایج خانواده ها هنگام نزدیک شدن به عید نوروز شستن فرش است. شستشوی فرش ماشینی توسط مجموعه های مختلفی انجام می شود، اما از آنجا که خانم ها به تمیزی و نظافت شستن اهمیت زیادی می دهد، دوست ندارند فرششان را به دست هر کسی بسپارند.

مخصوصا این روزها که قیمت فرش تعجب آور است و هیچ کس دوست ندارند بعد از شستن فرش با خرابی آن مواجه و از نخ کش شدن فرش یا تغییر رنگ دادن آن عصبانی شود. شستشوی فرش ماشینی باید با رعایت نکات اصولی انجام شود و دقت به نحوه شستشوی صحیح بسیار اهمیت دارد. پس برای این که تجربه ناخوشایندی هنگام خانه تکانی نداشته باشید و حس خوب و لطافت فرش هایتان به استقبال عید بروید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

شستن انواع فرش ماشینی

فرش یکی از مهم ترین کالاهای موجود در خانه است که نگهداری از آن برای هر خانواده ای اهمیت دارد. تمیز نگهداشتن و شستشوی اصولی فرش نیز موجب می شود در خانه همراه با دیگر المان های تزینی بدرخشد و حس زندگی و امید را به تک ت اعضای خانواده هدیه دهد. شستشوی فرش در قالیشویی ها طی مراحل مختلفی انجام می شود و برخی از قالیشویی ها از ابزارها و دستگاه های پیشرفته ای برای این کار استفاده می کنند.

برای ارتباط با قالیشویی اردلان با شماره 02632401927 در تماس باشید.
علاوه براین نحوه شستن فرش ها با یکدیگر متفاوت است و توجه به این نکته روی نظافت و حفظ سلامتی فرش ها تاثیرگذار است. امروزه فرش های ماشینی با کیفیت و طراحی های مختلف تولید می شوند که در صورت استفاده از دستگاه های شستشو نباید هیچ آسیبی به بافت آن ها وارد شود. همچنین تمیز کردن فرش های روشن و تیره با یکدیگر متفاوت است و فرش های دارای کیفیت بهتر استحکام بیشتری در فرآیند شستن از خود نشان می دهند.

مراحل شستن فرش ماشینی

قبل از این که به فکر هزینه شستشوی فرش ماشینی باشید، بهتر است کمی اطلاعات در مورد آن بدانید و با مراحل آن آشنا شوید. شستشوی فرش ماشینی نسبت به شستشوی فرش دستبافت کاملا متفاوت است و احتمالا برای از بردن بردن لکه های آن از روش های دیگر استفاده می کنند. تمیز کردن فرش تاثیر فوق العاده ای روی ماندگاری آن ها می گذارد و در صورت حفظ کثیفی ها و آلودگی های روی آن عمر فرش افزایش می یابد. طریقه شستن نیز روی این موضوع اثربخش است و برای پیشگیری از تغییر رنگ و عدم سست شدن الیاف بهتر است با مراحل آن آشنا شوید:

خاک گیری

در اولین مرحله، فرش های غبارروبی می شود و سطح آن را از هر گونه گرد و غبار پاک می کنند. این کار با کمک جارو برقی قابل انجام است، اما می توان از دیگر روش ها برای حفظ آلودگی های سطحی فرش استفاده کرد.
معمولا تجهیزات مورد نیاز برای شستن انواع فرش ماشینی شامل پارو، اسنفج، سطل آب، مواد شوینده، فرچه مخصوص، دستکش و … است که انتخاب شوینده مناسب همانند روند مبل شویی روی سطح تمیزی و حذف لکه های مقاوم بسیار تاثیرگذار است.

شستشوی فرش

بعد از تهیه تجهیزات لازم و شرایط ایده آل برای شستن فرش، نوبت به تمیزکاری می رسد. نظافت فرش ماشینی طی مراحل زیر قابل اجراست که بی شک بالاترین کیفیت شستشو را مشاهده می کنید:

اولین مرحله: فرش باید روی سطح شیب دار پهن شود تا آب اضافی راحت تر بیرون آید. کف سطح خانه بهتر است از موزاییک، سیمان و سنگ باشد و در صورت وجود هر گونه خرابی و خاک روی سطح از پهن کردن آن خودداری کنید.
دومین مرحله: با آب گرم فرش را خیس کنید و از نفوذ آب در تمام سطح و الیاف آن مطمئن شوید.
سومین مرحله: حال نوبت ریختن مواد شوینده روی فرش می رسد. هیچ گاه از مواد شوینده بیش از حد اسیدی یا قلیایی استفاده نکنید. استفاده از مواد شوینده نامناسب به بافت فرش آسیب می رساند.
چهارمین مرحله: حال با کمک فرچه مواد شوینده را به لایه های عمیق فرش برسانید و تمام سطح فرش را فرچه بکشید. دقت داشته باشید تمام فرش کاملا کف کند و بعد از آن صبر کنید کف روی فرش باقی بماند. در نواحی دارای لکه و کثیفی بیشتر از مواد شوینده بیشتری استفاده کنید و فرچه را به صورت رفت و برگشت روی آن بکشید.
پتجمین مرحله: در آخر با کمک پارو فرش را آبکشی کنید و دقت داشته باشید کف تماما از فرش خارج شود.

خشک کردن

بعد از اتمام شستشو، فرش را در مکان مناسب بیندازید و صبر کنید کاملا خشک شود. برای برداشتن فرش عجله نکنید، زیرا نباید هیج رطوبتی به فرش باقی بماند. بهترین راهکار برای خشک کردن فرش این است که آن را روی طناب یا پشت بام پهن کنید و در مکانی قرار دهید که آفتاب مستقیما به آن بتابد. البته فراموش نکنید تابش طولانی مدت آفتاب کمک می کند تار و پود فرش کاملا باز شود و استحکام و کیفیت بافت فرش را کاهش می دهد.

اهمیت شستشوی فرش ماشینی
هزینه شستشوی فرش ماشینی

اهمیت شستشوی فرش ماشینی

فرش های ماشینی از الیاف، نخ و مواد مختلفی تولید می شوند، به همین دلیل، نحوه شستن آن ها با یکدیگر متفاوت است و پیشنهاد می شود برای تمیز کردن آن از قالیشویی معتبری کمک بگیرید. شاید فکر کنید چه نیازی به شستن فرش هاست، زمانی که می توان با کمک مواد شوینده های جدید بدون نیاز به شستن آن را تمیز کرد. اگرچه فرش کالای گرانبهاست، اما بدلیل در دسترس بودن و پا خوردن مداوم آن دائما در معرض آلودگی است و برای حفظ زیبایی و طراوت آن باید هر چند وقت یکبار شسته شود.

مواد شوینده در شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش های ماشینی با کمک مواد شوینده مختلف انجام می شود که در ادامه با رایج ترین آن ها آشنا می شوید:

مواد شوینده و لکه بر مناسب فرش: امروزه اسپری و شامپوهای مختلف برای شستشوی فرش ها روی کار آمده است که استفاده از آنها کمترین آسیب را به فرش ها وارد می‌کند و با حفظ سلامتی و ظاهر زیبای آن لکه ها را از بین می برد. این دسته از محصولات به خوبی در تارهای فرش نفوذ و از پوسیدگی فرش ها جلوگیری می کند.  در حالی که استفاده از دیگر مواد شوینده به دلیل داشتن خاصیت قلیایی و اسیدی موجب از بین رفتن بافت فرش می شود.

مواد احیا کننده رنگ فرش: از دیگر متریال های قابل استفاده در شستشو فرش ماشینی، مواد احیا کننده است که در اکثر این دسته از شوینده ها، ماده هیدرو سولفیت سدیم وجود دارد. هیدرو سولفیت موجب کم رنگ شدن رنگ الیاف و حذف پیوند دی سولفید بین آنها می شود و استفاده از آن در محیط قلیایی احتمال تخریب بافت فرش را افزایش می دهد. برای پیشگیری از این موضوع استفاده از مواد اسید استیک نیز توصیه می شود.

مواد اکسید کننده: مواد اکسیدکننده از ماده ای همچون کلر تهیه می‌شود که استفاده بیش از حد آنها به بافت و الیاف فرش آسیب می رساند، در حالی که استفاده اصولی آن به زیباتر شدن و درخشش فرش کمک می کند.
مواد شوینده طراحی شده براساس تکنولوژی روز دنیا اثربخشی عالی بر حذف کثیفی ها و از بین بردن لکه های فرش دارد و با ویژگی هایی مانند عدم تغییر رنگ، پاک کنندگی چربی، عدم آسیب رسانی به الیاف فرش و لطیف شدن بافت آن ارائه می شود. با استفاده از آن به راحتی می توان لکه هایی که روی زیبایی فرش تاثیر منفی گذاشته است از بین برد و با کیفیت بالا لکه های چربی و سر سخت را حذف نمود. این شوینده ها آسیب به الیاف فرش وارد نمی‌کند و هنگام شستن فرش شاهد رنگ پس دادن آن نخواهید بود.

سفارش سشتشوی فرش ماشینی

دستگاه شستشوی فرش ماشینی

دستگاه های مکانیزه قالیشویی فرصتی مهیج برای شستن فرش های صنعتی و قالی است که سرعت شستشو را بالا و با استفاده از آب و مواد شوینده مناسب تمام کثیفی ها و آلودگی های فرش را از بین می برند. این دسته از محصولات برای عدم نیاز به نیروی انسانی طراحی شدند، در حالی که در مصرف آب و مواد شوینده صرفه جویی می شود. همچنین عملیات از بین بردن لکه ها و خاک فرش را به سرعت بالا انجام می دهند؛ بدون اینکه به فرش و بافت آن آسیب جدی وارد کند.
پس چه بهتر است به فکر هزینه شستشوی فرش ماشینی نباشید و خودتان را به جان فرش ها نیندازید.

چرا شستشوی فرش ماشینی در قالیشویی بهتر است؟

خیلی ها دوست ندارند برای تمیز کردن خانه و شستن فرش ها از دیگر افراد کمک بگیرند و فرستادن فرش ها به قالیشویی را گزینه مناسبی نمی دانند. در حالی که با پیدا کردن قالیشویی معتبر می توان بدون هیچ دغدغه ای فرش را تمیز تحویل گرفت و هیچ آسیبی به آن ها وارد نشود. شستشو فرش ها با ماشین های مکانیزه برای کسانی که در این زمینه مهارت کافی دارند موجب می‌شود مواد شوینده به صورت یکنواخت روی سطح فرش قرار گیرد و از متریال های با کیفیت برای از بین بردن لکه ها استفاده شود. همچنین احتمال آسیب دیدگی فرش به حداقل می رسد.
قالیشویی های معتبر از بهترین راهکارها برای خشک کردن آن استفاده می کنند. در حالی که هیچ نگرانی بابت باقی ماندن انواع مواد شوینده در ساختار فرش وجود ندارد و هنگام تحویل گرفتن از براقیت و سفید شدن سطح فرش لذت می برید؛ بدون اینکه احساس خستگی داشته باشید و بدلیل شستن فرش دچار کمردرد یا پادرد شوید. همچنین آن ها برای کسب رضایت بیشتر مخاطبین خدمات دیگری همچون رفوگری فرش را ارائه می دهند. این دسته از خدمات روی طول عمر فرش ها اثرگذار است و به حفظ ظاهر آن نیز کمک می کند.

سفارش آنلاین شستن فرش ماشینی

خوشبختانه با وجود وب سایت های مختلف امکان سفارش آنلاین شستن فرش وجود دارد و دیگر نیازی نیست برای پیدا کردن مجموعه معتبر از افراد مختلف سوال کنید. با سرچ کوچک لیست مجموعه های فعال را مشاهده و مناسب ترین گزینه را انتخاب می کنید. تنها با برقراری تماس با مجموعه می توانید از شر شستن فرش ها با خبر شوید و در صورت موافقت نیروهای قالیشویی را برای بردن فرش اعزام کنید.

قیمت شتشوی فرش ماشینی

نرخ شستشوی فرش ماشینی

شستن فرش های ماشینی با توجه به نوع فرش و متراژ آن مشخص می‌شود. همچنین کیفیت خدمات روی قیمت‌ها تاثیر شگفتی دارد و شرکت هایی که از بهترین مواد شوینده و ابزارهای قالیشویی استفاده می کنند بی‌تردید هزینه متفاوتی نسبت به دیگر قالیشویی های معمولی دریافت خواهند کرد. برای اطلاع از نرخ های مختلف قالیشویی و مبل شویی می توانید با مشاورین تماس حاصل فرمایید و با مشخص کردن تعداد و نوع فرش از قیمت مطلع شوید.

شستشوی فرش ماشینی در قالیشویی اردلان در کرج

قالیشویی اردلان یکی از مجموعه های معتبر در کرج است که  خدمات گسترده ای در این زمینه ارائه می دهد و عضو رسمی اتحادیه قالیشویان استان البرز است. این مجموعه بر اساس اصول و ضوابط شستشوی فرش فعالیت خود را انجام می دهد و در تحویل به موقع و ارائه خدمات شگفت انگیز رایگان حرف اول را می زند. شما هم م یتوانید انواع خدمات شستشوی مبل راحتی، استیل، چرم، انواع فرش ها و خدماتی همچون ریشه زنی، رنگ برداری و … را طی ۲۴ ساعته با کیفیت بالا سفارش دهید و از سرویس دهی افرادی متخصص و متعهد بهره مند شوید.