سفارش آنلاین

قیمت شستشوی فرش دست بافت

شستشوی فرش یک کار تخصصی است که در صورت عدم رعایت اصول آن ممکن است به فرش آسیب برسد. 
در واقع این کار باید به وسیله دستگاه‌ها و همینطور مواد شوینده استاندارد انجام گیرد تا علاوه بر شستشوی بهتر و پاکیزگی فرش، بافت آن صدمه نبیند. اگر شما هم قصد شستشوی فرش دستباف را دارید، این مقاله را از دست ندهید. با توجه به اهمیت شستشوی اصولی فرش، شما باید این کار را به یک کارخانه قالیشویی معتبر بسپارید. در ادامه توضیحات کاملی درباره شستشوی فرش دستباف خواهیم داد.

مزایای شستشوی فرش دستبافت

شما به عنوان کسی که در اقامت دارد، نیازمند  شستشوی فرش دستباف در هستید. چرا که این کار به علت نزدیک بودن کارخانه به محل زندگی‌تان، مخارج سنگین مربوط به حمل و نقل فرش را به شما تحمیل نخواهد کرد. بنابراین قیمت و نرخ شستشوی فرش دستباف برای شما ارزان‌تر تمام می‌شود. شستشوی فرش کار بسیار ظریفی است که در صورت عدم استفاده از شوینده‌های مناسب و انجام غیر اصولی شستشو، فرش به خاطر آسیب‌هایی که می‌بیند، از نظر قیمت  و ارزش، به شدت افت می‌کند. همچنین عمر آن کاهش می‌یابد. پس باید مراقب باشید و به هر مرکزی اعتماد نکنید. با توجه به این موضوع شما با سپردن کار شستشوی فرش خود به یک مرکز معتبر مثل قالیشویی اردلان، از پاکیزگی و همینطور سلامت فرش مطمئن خواهید بود. 

برای ارتباط با قالیشویی اردلان با شماره 02632401927 در تماس باشید.

شستشوی فرش یک کار تخصصی است که در صورت عدم رعایت اصول آن ممکن است به فرش آسیب برسد. 
در واقع این کار باید به وسیله دستگاه‌ها و همینطور مواد شوینده استاندارد انجام گیرد تا علاوه بر شستشوی بهتر و پاکیزگی فرش، بافت آن صدمه نبیند. اگر شما هم قصد شستشوی فرش دستباف را دارید، این مقاله را از دست ندهید. با توجه به اهمیت شستشوی اصولی فرش، شما باید این کار را به یک کارخانه قالیشویی معتبر بسپارید. در ادامه توضیحات کاملی درباره شستشوی فرش دستباف خواهیم داد.

شستشوی فرش دستبافت

روش شستشوی فرش دستبافت

فرش را می‌توان به دو روش خانگی و ماشینی شست. اما از آنجایی که فرش یک کالای بسیار ارزشمند در خانه‌های ایرانی است باید آن را به بهترین روش بشویید. بهترین روش، شستشوی فرش ماشینی برای ساکنین این شهر است. اما به طور کلی شما هر روشی را که برای شستشوی قالی انتخاب کنید، باید به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم، دقت لازم را داشته باشید. 
اولین نکته در شستن فرش این است که به هیچ عنوان نباید از آب داغ استفاده کنید. چون آب داغ سبب آسیب دیدن بافت فرش و حتی رنگ دادن آن می‌شود. در این صورت رنگ فرش پخش شده و ظاهر آن تغییر می‌کند. 
موضوع دیگری که باید به آن توجه کنید، استفاده از مواد شوینده با کیفیت و مناسب است. مواد شوینده نامناسب به تدریج باعث ایجاد صدماتی به فرش خواهد شد. برای همین است که  کار شستشوی فرش باید در قالی‌شویی‌های معتبر و توسط نیروی متخصص شسته شود تا از این اتفاق پیشگیری به عمل آید. 
نکته مهم بعدی بکارگیری دستگاهای پیشرفته است که فقط در کارخانه قالی‌شویی پیدا می‌شود. این دستگاه‌ها با پخش یکدست آب و محلول شوینده بر روی سطح فرش، باعث شستشوی یکنواخت تمامی قسمت‌های آن می‌شود. همچنین با استفاده از این روش می‌توان آب فرش را خارج کرده و آن را فورا خشک کرد. در حالی که در روش دستی و خانگی باید چند روز برای خشک شدن فرش صبر کرد. باید بدانید که رطوبت به مرور زمان به پوسیدن بافت فرش کمک می‌کند. بنابراین با خشک کردن فوری آب آن چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

مراحل شستشوی فرش دستبافت

همانطور که میدانید، بافت فرش در برابر عواملی همچون شستشوی غیر اصولی و مواد شوینده بی‌کیفیت، به شدت آسیب پذیر است. قطعا ما این را نمی‌خواهیم. چون فرش نقش زیادی در زیبایی خانه دارد و اگر تحت تاثیر شستشوی غیر اصولی، زیبای آن از بین برود، این اتفاق روی زیبایی خانه نیز اثر خواهد گذاشت. البته این موضوع فقط برای فرش صدق نمی‌کند. بلکه دیگر اسباب دکوراسیون خانه مثل مبل نیز باید به صورت اصولی شستشو شوند. یعنی اگر زیبای خانه برایتان اهمیت دارد باید به دنبال مبل شویی نیز باشید. 
اما بحث در این مقاله شستشوی فرش دستبافت است. برای انجام صحیح این کار باید چند مرحله را طی کنیم تا فرش به خوبی تمیز شده و دچار آسیب نشود. این مراحل شامل زدودن گرد و غبار از فرش، شستشوی فرش، آبکشی فرش، آبگیری فرش و در نهایت خشک کردن فرش می‌شود. در ادامه هر یک از این مراحل را به صورت مختصر توضیح می‌دهیم تا به شما در شستشوی اصولی فرش کمک کنیم. البته باید بدانید که مراحلی که در ادامه بیان می‌کنیم مربوط به شستشوی فرش به روش آبکشی است. یعنی در صورت شستشو به روش‌های دیگری مثل خشک‌شویی باید مراحل مخصوص آن انجام بگیرد.

آبکشی فرش دستبافت

زدودن گرد و غبار از فرش

زدودن گرد و غبار اولین مرحله شستشوی فرش دستباف به روش آبکشی است. قبل از اینکه فرش را بشویید باید گرد و غبار آن را از بین ببرید. برای زدودن گرد و غبار فرش به دو روش دستی و ماشینی می‌توانید عمل کنید. در ادامه این روشها را بیان خواهیم کرد.

غبارگیری فرش به روش دستی و معمولی

در این روش، باید به همان شکل قدیمی، گرد و غبار فرش را از بین ببرید. به این صورت که فرش را بتکانید. معمولا برای اینکار با چوب به فرش ضربه می‌زنند تا گرد و غبار از میان بافت آن خارج شود. اما اگر ضربات شدید به فرش وارد شود، بافت فرش دچار آسیب و صدمه می‌شود. بعد از تکاندن فرش نوبت به جارو کشیدن آن برای زدودن کامل گرد و غبار می‌رسد. در این مرحله هم می‌توانید از جاروی دستی و هم از جاروبرقی استفاده کنید. اما مهم این است که حتما این کار انجام شود. برخی از افراد که در خانه اقدام به شستشوی فرش می‌کنند، تنها به جارو کشیدن فرش اکتفا کرده و از ضربه زدن با چوب خودداری می‌کنند. در حالی که فقط جارو کشیدن کافی نیست و غبار فرش به طور کامل از بین نمی‌رود. 

زدودن غبار فرش به روش ماشینی

زدودن گرد و غبار به روش ماشینی فقط در مراکزی مثل قالیشویی اردلان قابل انجام است. چرا که برای انجام این کار نیاز به دستگاه‌های مخصوصی داریم که در خانه وجود ندارد. این روش با سرعت بیشتری انجام شده و فرش زودتر برای شستشو آماده می‌شود. علاوه بر آن از از رسیدن آسیب به فرش در اثر ضربات شدید نیز جلوگیری خواهد شد. 

شستشوی فرش

بعد از زدودن گرد و غبار از فرش حالا باید آن را شستشو دهیم. در این مرحله ابتدا باید رنگ دهی فرش را تست کنیم تا بتوانیم مواد مناسب را برای شستشوی آن انتخاب کنیم. بنابراین باید مطمئن شویم که فرش رنگ نداده و می‌توان آن را بدون رسیدن آسیب به بافت و رنگ، شست. بعد از انجام این کار باید فرش را روی یک سطح شیبدار پهن کرده و آن را با آب سرد خیس کنیم. در این مرحله به هیچ وجه از آب گرم استفاده نکنید. ریختن آب گرم روی فرش باعث پخش شدن رنگ آن می‌شود. علاوه بر این‌ها باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که شستشوی فرش‌های پشمی و ابریشمی به روش آبکشی، بافت آن‌ها را خراب کرده و کیفیت فرش را پایین می‌آورد. بعد از رعایت نکات گفته شده، باید مواد شوینده را بر روی سطح فرش ریخته و و به شستشوی آن بپردازیم، شوینده‌های خنثی و ملایم بهترین انتخاب برای شستشوی فرش هستند. برای مثال می‌توان از پودر لباسشویی استفاده کرد. همچنین شامپوی فرش نیز یکی از مواد شوینده مناسب است که آسیبی به فرش نخواهد رساند. 
اما هرگز از شوینده‌های قلیایی استفاده نکنید. چرا که این کار سبب آسیب دیدگی بافت و رنگ قالی می‌شود. 
برای شستشوی فرش نباید فشار بیش از حدی به آن وارد شود. بلکه باید با استفاده از یک جاروی دسته بلند و یا حتی یک فرچه، به انتشار کف و مواد روی فرش پرداخت. 

هزینه شستشوی فرش دستبافت

آبکشی فرش

بعد از اینکه مواد شوینده به خوبی پخش شده و فرش به طور کامل شسته شد، حالا باید با استفاده از آب سرد، کف‌ها را از فرش خارج کنیم. برای گرفتن آب فرش در قالی‌شوی از دستگاه‌های مخصوص استفاده می‌شود. اما می‌توان از پارو نیز استفاده کرد. پارو را به آرامی بر روی فرش کشیده و کف  آن خارج می‌شود. برای اینکه کف به صورت کامل خارج شود نیاز است که چندین بار بر روی فرش آب گرفته و با پارو روی آن کشیده سود. 
بعد از اینکه کف‌ها کامل از فرش خارج شد، باید فرش را آبگیری کرد. این مرحله را در ادامه بیان می.کنیم.

آبگیری فرش

وقتی کف‌ها از بین رفت، باید آب اضافه را نیز از فرش خارج کنیم. برای انجام این کار به روش خانگی، باید فرش را روی یک سطح شیبدار قرار دهیم تا آب از آن خارج شود. در حالی که در شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی، این کار به صورت ماشینی و با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد. در واقع آبگیری فرش برای خشک شدن سریع‌تر آن انجام می شود. 

خشک کردن فرش

خشک کردن فرش از مراحل بسیار مهم شستشوی فرش محسوب می‌شود. اگر در این مرحله دقت کافی به خرج ندهیم، ممکن است فرش دچار صدمات زیادی شود. برای مثال فرش‌هایی که رنگ می‌دهند را نباید لول کرد. چراکه این کار باعث رنگ دادن بیشتر آن می‌شود. این فرش‌ها را باید به صورت پهن، خشک کرد. اما فرش‌های دیگر که رنگ دهی ندارند را باید به آرامی لول کرده و در جای مناسبی قرار داد. بعد از لول کردن فرش به هیچ عنوان نباید آن را خیس کرد. مخصوصا فرش‌های دستباف که این کار سبب زرد شدن آن‌ها می‌شود. در پایان باید به وسیله برس یا جارو در جهت خواب فرش بر روی آن بکشیم. این کار برای برگرداندن فرش به همان حالت اولیه قبل از شستشو انجام می‌شود. 

اهمیت شستشوی فرش دستبافت

شستشوی فرش دستباف اهمیت بسیار زیادی دارد. چراکه بافت این فرش‌ها بسیار حساس است و در صورت عدم شستشو کیفیت و زیبایی خود را از دست می‌دهند. 

همچنین اگر این فرش‌ها با روشی که گفتیم شستشو داده نشوند، باز هم آسیب خواهند دید. برای پیشگیری از وارد شدن صدمه و آسیب به فرش بهتر است این کار در مراکز شستشوی فرش انجام شود. زیرا حتی اگر فرش دستباف را به صورت مرتب بشویید، در صورت عدم دقت در زمان شستشو، کار شما نه تنها نتیجه‌ مطلوبی نخواهید داشت، بلکه باعث خراب شدن فرش نیز می‌شود. به همین جهت است که شستشوی فرش دستبافت در مراکز قالیشویی معتبر و توسط نیروی ماهر، از اهمیت بالایی برخوردار است. 

سفارش آنلاین شستن فرش دستبافت در کرج

پیشرفت علم و تکنولوژی، بر روی همه کسب و کارها تاثیر چشمگیری داشته است. به طوری که سرعت  کار را افزایش داده و خدمات رسانی را آسان‌تر می‌کند. شما برای شستشوی فرش خود می‌توانید به صورت آنلاین این کار را انجام دهید. بنابراین نیازی به مراجعه حضوری به دفتر قالیشویی ندارید. این موضوع به صرفه‌جویی در وقت و هزینه خواهد انجامید. به علاوه می‌توانید به صورت آنلاین برای شستشوی فرش خود مشاوره دریافت کنید

 

زدودن گرد و غبار از فرش دستبافت

هزینه شستشوی فرش دستباف در کرج

هزینه شستشوی فرش در مراکز شستشوی فرش مختلف، تفاوت دارد. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی فرش، اندازه و حتی نوع آن است. چون نوع فرش تعیین می‌کند که شستشو به چه روشی و با استفاده از چه نوع مواد شوینده‌ای انجام شود. برای اطلاع از قیمت شستشوی فرش دستباف  در قالیشویی اردلان، می‌توانید به صورت آنلاین، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

شستشوی فرش دستباف در قالیشویی اردلان در کرج

قالیشویی اردلان، یک کارخانه شستشوی فرش، با بیش از یک دهه تجربه درخشان در این زمینه است. در این کارخانه قالیشویی، شستشوی فرش‌ها با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و دستگاه‌ها انجام می‌گیرد. در این مرکز از مناسب‌ترین مواد شوینده برای انواع فرش‌ها نیز استفاده می‌‌شود. شما می‌توانید علاوه بر شستشوی فرش، رفوگری فرش خود را نیز به  قالیشویی اردلان بسپارید.

 یکی دیگر از خدماتی است که در این مرکز انجام می‌شود. بنابراین می‌توانید همه خدمات مربوط به شستشو و تعمیر فرش را از قالیشویی اردلان دریافت کنید.