نحوه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

تصور کنید روی فرش شما جوهر رنگی بریزد و نگران از پاک شدن، برای تمیز کردن فرش تلاش کنید. اینکه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش به چه صورت باشد،

تصور کنید روی فرش شما جوهر رنگی بریزد و نگران از پاک شدن، برای تمیز کردن فرش تلاش کنید. اینکه پاک کردن لکه جوهر از روی فرش به چه صورت باشد، که رنگ جوهر روی نقاط دیگر پخش نشود بسیار مهم است. در نهایت هم پاک کردن لکه جوهر از روی فرش بطور کامل و بدون ماندن هیچ اثری از جوهر برای بسیاری نگران کننده است. اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید می توانید با استفاده از روش هایی می توانید اثر جوهر را به راحتی و کامل از روی فرش خود پاک کنید.
اگر لکه جوهر خودکار، دوات یا هر رنگ دیگری روی فرش ریخت می توانید از روش های مختلفی برای پاک کردن آن استفاده کنید. نکته مهم این است که این لکه ها باید به سرعت و تازه پاک شوند. هرچه دیرتر برای پاک کردن اثر جوهر اقدام کنید میزان ماندگاری آن بیشتر و احتمال پاک شدن کمتر و سخت تر می شود.

____________________________________________________________

حتما بخوانید: پاک کردن لکه شکلات از فرش

____________________________________________________________

در صورتی که احساس می کنید نمی توانید از پس لکه جوهر بر بیایید پیشنهاد می کنیم از خدمات قالیشویی اردلان استفاده کنید. این قالیشویی در محدوده کرج و شهرهای حومه بهترین خدمات قالیشویی را به مشتریان خود ارائه می کند.
ممکن است اثر لک جوهر از طریق لباس یا دست به مبل و قسمت های دیگر منزل نیز سرایت کند. در این صورت می توانید همزمان خدمات مبل شویی را با جدیدترین دستگاه ها در منزل دریافت کنید.

استفاده از شامپو فرش و الکل

مراحل پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش چند مرحله دارد که باید به درستی انجام شود تا نتیجه مورد نظر حاصل شود:

  1.   لکه تازه جوهر را با یک دستمال تمیز بدون پخش کردن، از روی فرش تمیز کنید تا جرم آن رفع شود.
  2.   از یک شوینده مناسب که در ادامه اشاره می شود برای پاک کردن لکه استفاده کنید.
  3.   در صورت لزوم از مسواک یا فرچه استفاده کنید.
  4.   پس از اتمام کار با جاروبرقی فرش را تمیز کنید.
حتما بخوانید  چگونگی ازبین بردن لکه قهوه و نسکافه از مبل

 روش های پاک کردن لکه جوهر از روی فرش

پاک کردن رد خودکار از روی فرش در منزل کار سختی نیست. البته باید جنس جوهر را بشناسید که بتوانید بهترین راهکار را برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنید. نکته مهم اینکه اگر احساس کردید نمی توانید لکه جوهر را پاک کنید، از خدمات یک قالیشویی برای این منظور کمک بگیرید. هرگز از روش های پرخطر مثل استفاده از شوینده ای قوی برای پاک کردن لکه جوهر برای انواع فرش به ویژه فرش دستباف استفاده نکنید.
علاوه بر پاک کردن رد جوهر می توانید خرابی ها یا پارگی های فرش را نیز می توانید با رفوگری فرش ماشینی یا دستباف از قالیشویی ها  بخواهید.

بهترین روش های خانگی پاک کردن جوهر از روی فرش عبارت است از:

استفاده از  ماست

یکی از موادی که برای پاک کردن جوهر فرش می تواند موثر باشد، ماست است. برای اینکه بتوانید از ماست استفاده کنید، کافی است مقداری ماست کم چرب را روی لکه جوهر بریزید و  آرام آرام آن را هم بزنید. بعد ازترکیب شدن رنگ جوهر با ماست، مواد را با قاشق از روی فرش بردارید. اگه لکه از بین نرفته بود می توانید یکبار دیگر این کار را تکرار کنید. در نظر باشید اگر می خواهید از این روش استفاده کنید به محض کثیف شدن فرش و تازه بودن رنگ جوهر این کار را انجام دهید.

استفاده از  اسپری مو

شما می توانید از اسپری مو برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنید. مقداری از اسپری را روی جوهر زده و دستمال را روی آن فشار دهید و بردارید. هرگز دستمال را روی جوهر نکشید چرا که باعث پخش شدن رنگ جوهر می شود. در صورتی که اثری از لک جوهر روی فرش باقی ماند این روش را چند بار دیگر انجام دهید.

استفاده از  مواد شوینده ی ملایم

روش دیگر استفاده از مواد شوینده ملایم است، یعنی مقداری از مایع ظرفشویی را با آب ولرم ترکیب کنید و حوله را لکه جوهر به صورت ضربه ای بزنید. تا لکه پاک شود. این روش را تا پاک شدن کامل لکه جوهر ادامه دهید. پس از اینکه جوهر از روی فرش پاک شد، جاروبرقی بکشید.

حتما بخوانید  نحوه براق کردن فرش چگونه است؟

استفاده از شامپو بچه

راه دیگری که می توان برای پاک کردن لکه جوهر به کار گرفت، شامپو فرش است. برای اینکار کافی است یک دستمال حوله ای را روی جایی که لکه جوهر ریخته قرار دهید. پس از آن کمی شامپو بچه را روی همان نقطه ریخته و کمی صبر کنید. پس از مدت زمانی یک دستمال حوله ای دیگر را با آب گرم مرطوب کنید و روی دستمال قبلی بگذارید. پس از آن مقداری آب گرم را روی لکه بریزید و با دستمال تمیز دیگری فرش را تمیز کنید. استفاده از شامپو فرش و الکل: ترکیب دیگری که می توانید برای تمیز کردن لکه جوهر پاک کنید، استفاده از ترکیب شامپو فرش با الکل صنعتی است. برای اینکار مقداری شامپو فرش با الکل صنعتی ترکیب کرده و آن را با آب رقیق کنید. پس از آن از این محلول با دستمال تمیزی برداشته و روی محل جوهری بکشید. نکته مهم در این روش مراقبت از پخش نشدن جوهر روی فرش است. از آنجا که انجام این روش ریسک دارد، سعی کنید ابتدا از سایر روش ها برای تمیز کردن لکه جوهر استفاده کنید.

اگر لکه جوهر از روی فرشتان پاک نشد چه باید کرد؟

 اگر لکه جوهر از روی فرشتان پاک نشد چه باید کرد؟

گاهی این نگرانی وجود دارد که همه روش های گفته شده انجام می شود، اما همچنان لکه جوهر از روی فرش به طور کامل پاک نمی شود. توصیه می شود در صورتی که میدانید نمی توانید لکه جوهر را پاک کنید به جای استفاده از شوینده های قوی که ممکن است بافت و رنگ فرش را خراب کند، فرش را به قالیشویی معتبر و با سابقه ای بسپارید تا این کار را برای شما انجام دهند. قالیشویی مهرشهر کرج با نام تجاری اردلان یکی از قالیشویی های با سابقه در شهر کرج و شهرهای حومه است، که می توانید در صورت بروز این مشکل به خدمات آن اعتماد کنید و با خیالی آسوده فرش خود را برای تمیز شدن ارائه کنید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *