شستشوی فرش ماشینی با شامپو یا پودر؟

شستشوی فرش ماشینی با شامپو یا پودر

شستشوی فرش ماشینی یکی دغدغه های رایج خانواده ها هنگام تمیزی و نظافت خانه است که روی سلامت تک تک اعضای خانواده تاثیر می گذارد. این فعالیت قالیشویی ها کار نظافت خانه را بسیار راحت کرده و فرش هایی که بیشترین کثیفی را نسبت به دیگر وسایل خانگی دارند با شستشوی اصولی و پودرهای تمیزکننده تمیز می کند.

فرش ها همیشه در زندگی خانواده های ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. پهن کردن آن داخل خانه رنگ و نقش تازه ای به زندگی می بخشد. اما به محض کثیف شدن، تصورات هر فردی را نسبت به فرش تغییر می دهد. شستشوی فرش ماشینی در خانه یا قالیشویی باید طبق نکات مراقبتی انجام شود و در عدم توجه به برخی نکات احتمال این که فرش خراب شود وجود دارد. همچنین انتخاب نوع شوینده روی درصد نظافت و حفظ طرح و نقش های فرش تاثیرگذار است و کیفیت شستشو را نیز مشخص می کند.

___________________________________________________________

حتما بخوانید: کپک فرش چیست و از بین بردن آن چگونه است؟

______________________________________________________________

معایب و مزایای شستشوی فرش ماشینی با پودر

در صورت انتخاب بهترین پودر شستشو شاهد از بین بردن سخت ترین لکه ها خواهید بود. پودر بهترین راهکار برای شستن فرش های بسیار کثیف است که چندین سال از شستن آن ها می گذرد، اما امروزه به دلیل روی کار آمدن برندهای مختلف و پودرهای شوینده غیراستاندارد هنگام شستشو با مشکلات مختلفی مواجه می شوید و ممکن است لکه های مختلفی روی فرش به جای ماند. همچنین باعث ضخیم و خشک شدن پرزهای روی فرش می شود که لطافت فرش را از بین می‌برد. بنابراین در حالتی که فرش خیلی کثیف نیست استفاده از پودر اصل پیشنهاد نمی شود.

قالیشویی اردلان یکی از بهترین و با تجربه ترین مراکز در این زمینه است که شستشوی فرش ماشینی را با دقت و مهارت بالا انجام می دهد و کیفیت خدمات را تضمین می کند.

معایب و مزایای شستشوی فرش ماشینی با پودر

معایب و مزایای شستشوی فرش ماشینی با شامپو

شامپو فرش یکی از بهترین راهکارها برای شستشوی فرش ماشینی است که در چندین دهه طرفداران زیادی پیدا کرده و این محلول شستشو به خوبی می تواند آلودگی ها و لکه های مختلف را از روی فرش پاک کند و لطافت خاصی به فرش می بخشد. در ادامه با مزایای شامپو فرش بیشتر آشنا می شوید:

  • کوتاه کردن دوره شستشو شامپو فرش به عنوان یکی از بهترین محلول های شستشو شناخته می شود که هیچ خطری ندارد و به خوبی کثیفی و لکه های زیاد را از بین می برد. ترکیبات این راهکار کاملا فشرده سازی شده است و هر کدام از المان ها برای اهداف خاصی مناسب است. برای مثال، پاک کننده های پلیمری به رفع گرد و غبار و پاک کننده های حاوی آنزیم به حذف بوی حیوانان لکه ها و لکه های دشوار کمک می کند. البته ویژگی های شامپو فرش در مزایای آن خلاصه نمی شود. هر راهکار تمیز کننده های دارای معایبی نیز است:
  • به جای ماندن شامپو یکی از مشکلات دردسر ساز هنگام استفاده از شامپو باقی گذاشتن کف روی فرش است. از آنجا که شامپو فرش ها کف زیادی تولید می کنند از بین بردن کف کمی سخت است و باید آب زیادی مصرف شود. در صورت عدم توجه به این نکته ممکن است مقداری کف در تار و پود فرش بماند و بعد از خشک شدن، روی فرش احساس چسبندگی ایجاد شود.
  • باقیماندن مواد شیمیایی مضر یکی دیگر از مشکلات اصلی شوینده های مایع برای فرش حضور مواد شیمیایی فرار است. این دسته از مواد روی مشکل سلامتی تاثیر می گذارد و برای جلوگیری از بروز این مشکل، فرش باید در مکان مناسب و دارای تهویه قرار گیرد.
  • باقی ماندن رطوبت فرش اگر بعد از شستشو رطوبت همچنان داخل فرش باقی بماند احتمال رشد کپک و قارچ در فرش وجود دارد و باعث کاهش عمر فرش می شود. استفاده از شامپو فرش اگرچه مزایای فوق العاده ای دارد. اما باید در پایان کار رطوبت به جا مانده در سریعترین زمان از بین برود.
حتما بخوانید  چگونگی ترمیم سوختگی فرش دستبافت

___________________________________________________________

حتما بخوانید: پاک کردن لکه روغن از فرش چگونه است؟

______________________________________________________________

معایب و مزایای شستشوی فرش ماشینی با شامپو

برای این که خیالتان از شستن فرش های خانه راحت باشد، بهتر است به سراغ قالیشویی های معتبر بروید. قالیشویی در عظیمیه به نام اردلان یکی از گزینه های محبوب ساکنان اطراف کرج است که جلب رضایت مخاطبین را مهم ترین اولویت خود می داند.

چگونه شستن فرش ماشینی با پودر لباسشویی را به بهترین شکل تجربه کنیم؟

فرمولاسیون پودر لباسشویی برای شستن لباس ها در نظر گرفته شده است. بنابراین کاملا طبیعی است انتخاب خوبی برای شستن فرش ها نباشد، اما خیلی ها از این ماده شوینده استفاده می کنند تا نیاز نباشد برای شستن فرش هایشان به دنبال پودرهای مناسب فرش بگردند. استفاده از این راهکار ممکن است ریشه ها و فرش تا حد زیادی خشک کند و برای رفع این مشکل استفاده از نرم کننده ها در کنار پودر لباسشویی توصیه می شود.

همچنین برخی پودرهای لباسشویی به دلیل داشتن آنزیم های فراوان قدرت پاک کنندگی بالایی دارد و باید در مصرف آن ها توجه ویژه داشته باشید، زیرا استفاده بیش از حد از پودرهای حاوی آنزیم باعث آسیب‌دیدگی فرش می شود و ساختار فرش را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر از این نوع پودرها برای شستن فرش استفاده می‌کنید نکات گفته شده در زیر را نیز در نظر بگیرید:

  • قبل از شروع شستشوی فرش را خیس و از گرد و غبار پاک کنید. رفوگری فرش نیز از اقدامات ضروری قالیشویی ها قبل از شستشو است که به ترمیم فرش های آسیب دیده خلاصه می شود.
  • عدم توجه به این نکته احتمال زرد شدن فرش پس از شستشو وجود دارد.
  • قبل از استفاده از پودر حتماً آن را در آب حل و سپس روی فرش اسپری نمایید.
  • ریختن دانه های پودر ماشین لباسشویی روی فرش کاملا اشتباه است و به دلیل احتمال حل نشدن آن ممکن است داخل الیاف های فرش باقی بماند و باعث پوسیدگی شود.
  • بهتر است برای استفاده از این راهکار از پودرهای ملایم استفاده کنید. البته پودرهای حاوی آنزیم به رفع لکه‌های سرسخت فرش بسیار کمک می کند و مانع آسیب دیدگی فرش و ریشه های آن می شود.
  • احتمال این که بعد از شستشو ریشه های فرش دچار زردی و لکه شود زیاد است. بنابراین در پایان ریشه ها را به صورت جداگانه و با مایع سفید کننده ملایم بشویید.
حتما بخوانید  چگونگی خشک کردن فرش خیس در خانه

___________________________________________________________

حتما بخوانید: روش از بین بردن پرز فرش و راهکار آن

______________________________________________________________

چگونه شستن فرش ماشینی با پودر لباسشویی را به بهترین شکل تجربه کنیم؟

در پایان، فرش را با آب کافی را بشویید و حداکثر تلاش خود را برای خارج کردن کامل مواد شوینده از داخل فرش انجام دهید. اردلان کرج به تمام نکات مراقبتی فرش توجه ویژه دارد و از متخصصین حرفه ای در این زمینه کمک می گیرد. به همین خاطر، فرش ها در این مجموعه با بالاترین کیفیت شسته می شود. اگر به دنبال قالیشویی در جهانشهر هستید، با اطمینان به این مجموعه سفارش خود را انجام دهید.

قالیشویی ها از چه موادی برای شستشوی فرش ماشینی استفاده می کنند؟

قالیشویی ها به صورت تخصصی مواد مناسب شستشو فرش را بر اساس جنس آن میزان کثیفی به روش شستشو انتخاب می کنند، اما به طور کلی متریال های شستشو در قالیشویی بر اساس سدیم، کلر، آب ژاول، شامپو فرش و پودر رختشویی است.
انتخاب نوع شوینده به ترکیب آن، متریال فرش و نظر متخصصان شستشوی فرش بستگی دارد. متخصصان قالیشویی در کرج نیز با توجه به میزان تاثیرگذاری متریال ها روی پاکیزگی، لکه بری و چربی زدایی فرش ترکیب نهایی را انتخاب و برای فرش مورد نظر استفاده می کنند.

قالیشویی ها از چه موادی برای شستشوی فرش ماشینی استفاده می کنند؟

نتیجه گیری

مهمترین موضوع در شستن فرش ها، انتخاب نوع شوینده است. شوینده ای مناسب است که در عین تمیز کردن فرش ها، هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند. مخصوصا این روزها که قیمت فرش بسیار گران شده و آسیب دیدگی فرش ها هنگام شستشو جبران ناپذیر است.

سوالات متداول

1- شستشوی فرش با شامپو بهتر است یا پودر؟
هر کدام از عوامل تمیز کننده دارای مزایا و معایبی هستند که با توجه به درصد کثیفی فرش ها گزینه مناسب انتخاب می شود، اما حین شستشو رعایت نکات کلیدی بسیار اهمیت دارد.

2- زرد شدن فرش بعد از شستشو را چه کار کنیم؟
زرد شدن فرش یکی از اظهارات نادرست فرش در خانه است که برای رفع آن محلول های شست و شوی مختلفی مانند شامپو فرش، محلول سرکه و نمک شوینده با اسید پایین، استفاده از صابون رختشویی و … پیشنهاد می شود.

3- پودر ماشین برای چه نوع فرش هایی مناسب است؟
پودر ماشین لباسشویی برای فرش های بسیار کثیف انتخاب می شود که باید در انتخاب نوع آن دقت بالایی داشته باشید و از پودر استفاده کنید تا روی تار و پود فرش تاثیر منفی نگذارد.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *