سفارش آنلاین

 قیمت قالیشویی خیابان برغان کرج چقدر است؟

سالیان گذشته شستشوی فرش‌ در منازل امکان‌پذیر بود؛ اما در حال حاضر با زندگی آپارتمان‌نشینی دیگر امکان شستشوی فرش‌ها در حیاط منازل وجود ندارد و باید از خدمات قالیشویی‌ استفاده کنیم. با توجه به اینکه اغلب افراد درباره قیمت قالیشویی سوال می‌کنند، تصمیم داریم در این مطلب قیمت شستشوی انواع فرش ماشینی و دستبافت را در بهترین قالیشویی در کرج یعنی قالیشویی اردلان بررسی کنیم.

اطلاعات این مطلب برای کسانی که در مناطق مختلف کرج زندگی می‌کنند و به خدمات قالیشویی نیاز دارند، مفید است.

برای ارتباط با قالیشویی اردلان با شماره 02632401927 در تماس باشید.

آیا قیمت قالیشویی ثابت است؟

شاید تصور کنید اگر به معتبرترین و بهترین قالیشویی در کرج مراجعه کنید، قیمت لکه‌برداری و شستشوی فرش‌ها ثابت است. اما واقعیت این است که هزینه شستشوی هر مترمربع فرش ماشینی با هر مترمربع فرش دستبافت و فرش‌ نفیس متفاوت است.

دلایل تفاوت قیمت شستشوی این فرش‌ها شامل موارد زیر است.  

  • تفاوت نحوه شستشوی فرش ماشینی با فرش دستبافت

شستشوی فرش ماشینی اغلب با استفاده از ماشین‌های اتوماتیک صورت می‌گیرد که فرش را درون آن قرار می‌دهند و ماشین با استفاده از آب و مواد شوینده فرش را تمیز می‌کند. این فرایند به طور خودکار و سریع انجام می‌شود. درحالی‌که شستشوی فرش دستبافت باید با دقت و رعایت دستورالعمل‌های خاص توسط نیروی انسانی انجام شود.

بنابراین انتظار می‌رود در بهترین قالیشویی در کرج شستن فرش دستبافت زمان بیشتری طول بکشد که باعث بالارفتن هزینه شستشوی آن می‌شود.  

  • تفاوت مواد شوینده مورد استفاده برای شستن فرش دستبافت و ماشینی

بهترین قالیشویی در کرج برای شستن فرش دستبافت از شوینده‌های مخصوص استفاده می‌کند تا الیاف فرش آسیب نبینند. زیرا الیاف فرش دستبافت، طبیعی و حساس هستند و نمی‌توان برای تمیز کردن آن از شوینده‌های معمولی استفاده کرد. معمولا شوینده‌هایی که برای شستن فرش دستبافت مورد استفاده قرار می‌گیرند قیمت بالاتری دارند.

  • مهارت بالای نیروی کار برای شستن فرش دستبافت

شستشوی فرش دستبافت نیازمند مهارت و دقت بالایی است و به صرف زمان طولانی و تلاش بیشتری نیاز دارد.  بنابراین هزینه نیروی کار برای شستشوی دستبافت در بهترین قالیشویی کرج بیشتر از شستشوی فرش ماشینی است.

با توضیحاتی که ارائه کردیم، مشخص می‌شود فرش‌های نفیس که ارزش بالایی دارند نسبت به فرش‌های دستبافت و ماشینی به مراقبت بیشتری نیاز دارند. بنابراین نیروی کار باید برای لکه‌برداری و تمیز کردن این فرش‌ها دقت بیشتری داشته باشد و از حلال‌ها و شوینده‌های مخصوصی استفاده کند که هزینه شستشو را افزایش می‌دهد.  

تعیین هزینه شستشوی فرش توسط اتحادیه قالیشویان

اتحادیه قالیشویی کرج، هر سال با درنظر گرفتن نرخ تورم و قیمت شوینده‌ها و دستمزد نیروی انسانی، هزینه شستشوی هر متر مربع فرش ماشینی و دستبافت را تعیین می‌کند و به قالیشویی‌ها عضو اتحادیه اعلام می‌کند. قالیشویی‌ها موظف‌اند مطابق با نرخنامه اتحادیه قالیشویی از مشتریان هزینه دریافت کنند. در صورتی که یک قالیشویی هزینه بیشتری از مشتریان دریافت کند، متخلف است و مشتری می‌تواند شکایت خود را از طریق اتحادیه پیگیری کند. 

قالیشویی اردلان بهترین قالیشویی در کرج و عضو رسمی اتحادیه قالیشویی است که شعبه‌های متعددی در مناطق مختلف شهرکرج دارد. مشتریان به راحتی می‌توانند سفارشات خود را به نزدیکترین شعبه قالیشویی اردلان تحویل دهند.

 قالیشویی گوهردشت و شعب دیگر علاوه بر خدمات شستشوی فرش، رفو و تعمیر فرش‌های کهنه و آسیب‌دیده، خشکشویی مبلمان و تشک خوشخواب را هم انجام می‌دهند.